MOJE DUŠE JÁSÁ. TO JE MŮJ STYL.

24.03.2017

Natáčet každý týden zhruba hodinový záznam, z dění divadelního zákulisí Rockopery Praha, byla pro mě změna. V první chvíli mě napadlo co vlasně budu točit? Budeme pokladat otázky a uděláme z toho shiny happy people video, které je k vidění všude kolem nás, nebo  nechám život v divadle jen tak kolem sebe plynout?

První čtyři díly jsem s mladým publicistou Jirkou Štraubem začali zpovídat všechny co mají s divadlem hodně společného. Musím říct , že to bylo sice zajímavé, ale nějak mi v tom chybělo něco co se těžko dá vyjádřit slovy. 

Od pátého dílu jsem zkusil variantu číslo dvě a já se stal Fantomem divadla, který  vše bedlivě sleduje a zaznamenává. Nevím jestli je to ta nejlepší forma, ale co je lepší než život se všemi problémy a radostmi?


Rockopera Kamil Střihavka
Rockopera Kamil Střihavka

NO JO, ALE ČÍM TOČIT?

Prvních 16 dílu jsem odtočil na OSMO X3. Osmo je super, člověk nemusí ostřit, ale ten obraz co z toho leze je fakt na prd. Zkusil jsem i OSMO X5, ale to byla ještě větší bolest než točit na Osmo s kamerou X3.

Každá kamera má rádá světlo, a v podmínkách divadla ho teda fakt moc není. Takže sedím ve střižně a říkám si " Já snad budu muset opravdu vzít filmovou kameru a začít ostřit manuálně.?" Ano vystoupil jsem z komfortní zóny. Popadl jsem blackmagic pocket , nasadil 35 mm filmové sklo s plynule nastavitelnou clonou napůjčoval 20 baterek a šel zpátky do boje. Moje ruce trpí. Moje oko je zpocené, neustálým koukáním do hledáčku. Moje levá ruka je přetočená od neustálého ostření.  Moje nohy jsou v dezolátním stavu jak neustálé padám a zakopávám na schodech v dlouhých podzemních chodbách divadla, ale moje duše jásá. Ted'je to ono. To je můj styl.

U OSMO X5, pokud nemáte ostřící kolečko, tak je v podstatě nemyslitelné trefit ostrost klikáním na displej telefonu.

Rockopera backstage
Rockopera backstage

Tenhle projekt rozhodně nemá ambice stát se mainstreamovou záležitostí pro náctileté.  Ale pro ty co mají rádi divadlo a hlavně tvrdou rockovou muziku je to něco unikátního.  Absolutní svoboda, které se mi dostalo a ta parta divných lidí, kteří dělají tohle divadlo je spojení, které by jste neměli nechat bez povšimnutí.

Přeji všem dobré světlo