KONEC INSPIRACE V ČECHÁCH

18.06.2017

Politika je mi ukradená, ale to co tento týden vypustil z úst předseda senátu Milan Štěch, mě nazdvihlo. Spousta lidí v mé profesi pracují jako OSVČ. Režiséři, kameramani, scénaristi, osvětlovači atd.... Ten seznam je obrovský. I moje maličkost paracuje jako OSVČ.

Pan Štěch má pravdu, že by spousta OSVČ změnila status na zaměstnanec nebo spíše nezaměstnanec. Mě z toho mrazí. Proč? Protože tenhle plán vede ke zničení svobodného podnikání. Každý ví jak je těžké podnikat v tomto oboru. Budoucnost je nejistá a nikdy nevíte jestli další měsíc dostanete placenou práci. Stát na to nedbá a každý měsíc nastaví ruku a řekne zaplat'. Když nezaplatíš máme páky jak to z tebe dostat.

Věřím, že každý člověk je obdařen talentem. Problém je v tom, že náš systém talenty nerozvíjí a nehledá. Žijeme ve 21 století, kde funguje stejný školský systém v podobě jak jej zavedla Marie Terezie.  Vemte si například zvonění ve školách. Příjde Vám to v pohodě? Je to typicky kasárenský režim. Zazvoní a děti se jdou poslušně posadit do lavic, abychom do nich nalili naprosto nepotřebné znalosti.

Tahle země není inspiraci nakloněna. Jediné čemu se podřizuje je růst HDP a ekonomickým výsledkům. Jenže když roste HDP tak přímoúměrně chudne i obyvatelstvo. 

Pane Štěch vyserte se na to. Bud'te rád, že máte pravidelný příjem a svoje komunisticko otrokářské vize si nechte pro sebe. Nechte lidi at' rozvíjejí svůj potenciál. At' tvoří. At'dělají to co je baví a v čem jsou dobří. Vždyt' i o tom je demokracie.