Hodinář díl I.

21.05.2017

Začínám psát další scénář pro film.  Pracovní název je Hodinář  a půjde opět o krátký film. 

  • Délka cca 15 minut.  
  • Počet lokací 2. 
  • Obsazení 4 herci. 
  • Počet natáčecích dnů 2. 
  • Rozpočet ?


EXT: poledne, benzínová pumpa.

Na benzínovou pumpu příjíždí malé auto. Řídí jej mladá žena. Auto přistavuje k čerpadlu. Žena vystupuje. Je ospalá. Otevírá zadní dveře auta a mezi krabicemi a taškami s oblečením, něco hledá. Nakonec vytahuje starou hodně použitou kabelku a z kabelky peněženku. Kontroluje, kolik má peněz. Potom vytáhne hadici a začne do auta čepovat benzín. Není toho hodně,benzín za 180kč. Čeká na benzín a rukou si mne tvář. Jde zaplatit. Vytáhne kreditku a unaveně se usměje na prodavačku. Ta protáhne kreditku strojem, ale ukáže se, že na kreditce nejsou žádné peníze. Žena vzdychne a z peněženky vytáhne poslední hotové peníze. Vrací se k autu. V autě si bere hrnek kávy, ale ten je prázdný. Hodí jej na podlahu a po chvíli přemýšlení začne rukou šmátrat mezi sedadly. Nakonec najde pár mincí, které zapadly za sedadlo a jde si koupit další kafe. S papírovým hrnkem kávy jde zpět k autu a nastupuje. Zavře za sebou dveře a úlekem vyjekne.

HODINÁŘ

Pojedu s Vámi.

ZUZANA

(Zuzana vystupuje z auta, u toho se jí vylije hrnek snaží se uhnout tekouci kafe.)

Heleďte vystupte si.

HODINÁŘ

(Jen tiše mlčí)

ZUZANA

Slyšíte? (muž nereaguje) Dobře.... jak chcete.

Zuzana se rázným krokem vydává zpět k pokladně. Jde za čerpadlářkou a něco ji vysvětluje. Nakonec Zuzana vycházi ze statným mužem a vracejí se k autu. Zuzana bojovně otevře dveře

Sedadlo spolujezdce je ale prázdné. Zuzana se rozhlíží po okolí. Nikoho , ale nevidí. 

STATNÝ MUŽ

Budete chtít ještě něco?

Zuzana jen mávnou rukou. Pořád se rozhlíží a nastupuje do auta. Muž se vrací zpátky k čerpadlářce a rukou naznačuje "ona se zbláznila"


Konec úvodní sekvence filmu. Chcete vědět co se bude dít dál?