ALLAN ŠUBERT - CO BYCH NORMÁLNĚ NEŘEKL.

EUFÓRIE, DEPRESE, VRCHOLY, PÁDY. VÍTEJTE V MÉM FILMOVÉM SVĚTĚVĚTĚ. 

Duhová kulička v něčí ruce se pomalu převaluje proti slunci. Žena cca 30 let si zasněně prohlíží duhovou kuličku. Najednou uslyší. Same počkej. Kam tak letíš. Žena se otočí. Kolem ní probíhá kluk a holka.

Politika je mi ukradená, ale to co tento týden vypustil z úst předseda senátu Milan Štěch, mě nazdvihlo. Spousta lidí v mé profesi pracují jako OSVČ. Režiséři, kameramani, scénaristi, osvětlovači atd.... Ten seznam je obrovský. I moje maličkost paracuje jako OSVČ.

Posledních 14 dní jsem strávil prací nad videoklipem Rockové opery Praha k písni ONA NENÍ JÁ. Je to už čtvrtý videoklip, který jsem pro toto divadlo dělal. Všechny klipy vznikaly na jevišti holešovického divadla a tudíž nebylo lehké najít stylizaci pro tento nový klip.

Nejhorší je usnout na pomyslném vavřínu. Na chvíli jsem se musel zastavit na křižovatce a rozhodnout se, kterým směrem se dát. Sedám k Celtx v kterém rád pracuji a začínám psát svůj další kraťas. Jde to samo, protože tohle nosím v hlavě už dlouhou dobu.

Začínám psát další scénář pro film. Pracovní název je Hodinář a půjde opět o krátký film.

Čenda Kavečka autor filmové hudby udělal podklad pod celý film a vy máte možnost se podívat jak to funguje bez dialogů a bez barev. Loučení nad ránem v plné nahotě. Enjoy

Na YT jsem natočil krátký vlog o technice , která byla použita při natáčení filmu Loučení nad ránem. Jednu věc jsem ale zapomněl zmínit a to je jaké objektivy jsem použil.

Toto je pár řádku, které si tady dovoluji zkopírovat z facebooku Dana Radima Pánka, který natáčel záběry z dronu.

Na youtube se pod videem rozhořela diskuze co je to vlastně storyboard a co je shootingboard. Spousta lidí v tom nevidí rozdíl. Je to pochopitelné. Spousta filmařů natáčí projekty ve vlastní produkci a nepotřebuje tyto názvy od sebe oddělovat. Situace se mění v momentě kdy nastoupíte do velké produkce, pro kterou tyto názvy znamenají dvě rozdílné...